Napísali/Povedali o nás

Majolikové sympózium v Modranských zvestiach

Prepojiť prvotnú myšlienku s možnosťou kreatívne ju zhmotniť na hline, aj o tom bolo týždňové sympózium umelcov v dielňach Slovenskej ľudovej majoliky. Tento raz bola témou „váza“. Podujatie ku konca leta pripravila SĽM v spolupráci so Strednou umeleckou školou Bratislava a za finančnej podpory Bratislavského samosprávneho kraja. Budúci mladí keramikári takto dostávajú možnosť osobne spoznávať tvorbu umelcov - maliarov, keramikárov a sochárov. V poradí štvrté sympózium v Majolike poskytlo opäť výtvarníkom možnosť výnimočného vyjadrenia svojho talentu.

Prepojiť prvotnú myšlienku s možnosťou kreatívne ju zhmotniť na hline, aj o tom bolo týždňové sympózium umelcov v dielňach Slovenskej ľudovej majoliky. Tento raz bola témou „váza“. Podujatie ku konca leta pripravila SĽM v spolupráci so Strednou umeleckou školou Bratislava a za finančnej podpory Bratislavského samosprávneho kraja. Budúci mladí keramikári takto dostávajú možnosť osobne spoznávať tvorbu umelcov – maliarov, keramikárov a sochárov. V poradí štvrté sympózium v Majolike poskytlo opäť výtvarníkom možnosť výnimočného vyjadrenia svojho talentu…

Viac v priloženom článku z Modranských zvestí 9/2021 (klik na obrázok).

blank

Výroba majolikových kráslíc na TA3, v relácií Dobré správy

blank

Reportáž o výrobe majolikových kraslíc, ktorú v našej výrobe natáčala TA3 pre ich reláciu Dobré Správy. 2. apríl 2021

https://www.ta3.com/clanok/1207206/dobre-spravy-z-2-aprila.html?fbclid=IwAR1spC4ecAGH2qSdvjTVfrmxY4A_KaVJt3Pu7znGFoEaLt4R_phxAxszOYs

Článok v Mladé Frontě Dnes

blank

Článok vyšiel 7. apríla 2021 v Mladé Frontě Dnes, v prílohe Doma. Autorkou článku je Mgr. Pavla Apostolaki, fotky sú od Lucie Mandincovej, Katky Hubinskej a z archívu SĽM.

Maľované s láskou

Čarovné Slovensko, Marec 2020

blank

Koláč z taniera, o ktorom viete, že prešiel rukami majstra a ide o jedinečné dielo, chutí celkom inak. Presne taká keramika sa rodí v Slovenskej ľudovej majolike v Modre.

(viac…)

Ako sa tvorí slávnosť z hliny

Modranské zvesti 8_2018

Modranské zvesti 8/2018 - titulka

Slávnosť hliny – Keramická Modra a jej desať ročníkov hodnotia dobrovoľníci, organizátori, partneri a návštevníci podujatia. (viac…)