Exkurzia v Slovenskej ľudovej majolike

Ponúkame Vám výnimočnú príležitosť nazrieť do zákulisia najväčších remeselných dielní s najdlhšou tradíciou na Slovensku. Modranská majolika je zapísaná v Reprezentatívnom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska.

U nás nájdete

Tradičnú výrobu s majstrami keramikármi – všetky naše výrobky sú ručne vyrábané stáročnou technológiou, ktorú si môžete vlastnoručne vyskúšať.

Veľkorysé priestory – prevedieme vás celým výrobným procesom, uvidíte aj obrovské vozokomorové pece zo 70. rokov minulého storočia.

Programy na mieru rešpektujúce potreby školákov, škôlkarov, firmy, teambuildingy, študentov, seniorov, rodiny podľa Vašej požiadavky prepojíme s ďalším programom v Modre, napríklad SNM – Múzeom Ľudovíta Štúra, Múzeom slovenskej keramickej plastiky, Galériou národného umelca Ignáca Bizmayera, ochutnávkou vína či kávy.

Prehliadka Doba trvania Cena dospelý Deti, študenti a seniori
Vzdelávacia 30 min. 4,50 € 3,50 €
Zážitková 90 min. 9,90 € 7,50 €
Darčeková 90 min. 13,00 € 13,00 €

Vzdelávacia prehliadka obsahuje: úvod pri základnom kameni z roku 1973, dokumentárny film (10 min.), odborný výklad o histórii  a dekoroch v rámci prehliadky výroby (20 min.).

Zážitková prehliadka je zameraná na tvorbu účastníkov. Po vzdelávacej časti (30 min.) je celá hodina venovaná samotnej tvorbe. Točenie na kruhu, glazovanie, maľovanie, vyfarbovanie omaľovánok, príprava vyrobených diel do pece. Do dvoch týždňov vypálené diela na požiadanie doručíme.

Darčeková prehliadka je vhodná ako teambuilding alebo darček pre rodinu či priateľa, oproti zážitkovej ju dopĺňa na mieru robený darček (náušnice, srdiečko, prsteň, magnetku) pre každého účastníka.Dĺžka prehliadky je približne 90 minút.

Minimálny počet v skupine: 5 osôb, maximálny počet nie je obmedzený, počet vyšší ako 20 osôb (napríklad plný autobus) rozdelíme na skupiny, ktoré sa môžu prestriedať a program prispôsobíme. Termín prehliadky odporúčame vopred dohodnúť. Na prehliadku v cudzom jazyku zabezpečíme tlmočníka, potrebujeme však informáciu vopred, nie vždy je vo firme anglicky hovoriaci sprievodca. Za služby počas víkendov účtujeme príplatok 50 % z ceny prehliadky. Počas návštevy je k dispozícií podniková predajňa.

 Doplnkové služby – pripravíme Vám cenovú ponuku na mieru

  • Doručenie vypálenej keramiky z tvorivých dielní a workshopov
  • Fotodokumentácia
  • Darčeky na mieru (vopred objednaná keramika s monogramom alebo pamätným nápisom, ručne maľované tričko s majolikovou ornamentikou)
  • Tlmočenie do angličtiny
  • Ochutnávka vína, kávy
  • Občerstvenie
  • Maľovanie na tvár – majolikové ornamenty
Exkurzie v Majolika Modra
Exkurzie v Majolika Modra

Kontakt

Katka Hubinská, [email protected]; +421 911 980 105; www.majolika.sk

Facebook https://www.facebook.com/majolikamodra

Instagram https://www.instagram.com/majolikamodra.sk/