Prehliadky a tvorivé dielne v Slovenskej ľudovej majolike

Objavte dávnu krásu tradičného ľudového remesla. Ponúkame vám výnimočnú príležitosť nazrieť do zákulisia najväčších remeselných dielní s najdlhšou tradíciou na Slovensku. Modranská majolika a majoliková ornamentika je zapísaná v Reprezentatívnom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska.

Termíny tvorivých dielní

 • Soboty v  majolike medzi 10 a 16 hod. Exkurzie: každú celú hodinu, posledný vstup o 15:00, vstupné 6,-/4,- (deti, študenti, seniori) Tvorivé dielne: výber z pripravenej keramiky, cena: 20,-/18,- (deti, študenti, seniori) Tradičná maľba do surovej glazúry, Vaše diela Vám po výpale doručíme. Výstava, podniková predajňa. Viac informácií tu: https://www.majolika.sk/aktuality-z-majoliky/
 • Individuálne podľa dohody

Rezervujte si miesto na 0911 980 105 alebo cez fb či instagram. Skupiny nad 5 osôb si môžu dohodnúť termín podľa vlastnej predstavy. Keramiku Vám po výpale doručíme.

 U nás nájdete

 • Tradičnú hrnčiarsku výrobu s majstrami keramikármi, ktorá je ručne točená, tvarovaná, glazovaná a maľovaná.
 • Veľkorysé priestory – prevedieme vás celým výrobným procesom, uvidíte aj obrovské vozokomorové pece zo 70. rokov minulého storočia.
 • Výstavu súčasných majstrov majoliky aj storočné vzorkovníky majstra Heřmana Landsfelda, nestora slovenskej a českej keramiky. 

Vytvoríme vám program na mieru pre školákov, škôlkarov, firmy, teambuildingy, zahraničné návštevy, študentov, seniorov, rodiny aj individuálnych návštevníkov. Vašu návštevu môžeme spojiť s ďalším programom v Modre, napríklad SNM – Múzeom Ľudovíta Štúra, Múzeom slovenskej keramickej plastiky, Galériou národného umelca Ignáca Bizmayera, ochutnávkou vína či kávy.

Vzdelávacia exkurzia (prehliadka výroby) obsahuje: úvod pri základnom kameni z roku 1973, návštevu dielní s odborným výkladom o hrnčiarskej výrobe a tradičných ornamentoch s ukážkou práce majstrov keramikárov, krátky dokumentárny film, výstavu majoliky a vzácnych vzorkovníkov (45 minút).
Zážitková exkurzia (prehliadka + tvorivé dielne) obsahuje prehliadku výroby (exkurziu) a následnú tvorbu účastníkov. Spolu si vyskúšame techniku maľby na surovú glazúru tak, ako majoliku zdobia aj naši majstri. Vaše diela vám vypálime, doručíme a ostane vám na pamiatku vlastnoručne vyzdobená majolika (90 minút).
Darčeková exkurzia s tvorivou dielňou je vhodná ako teambuilding pre firmu alebo darček pre rodinu či priateľa, oproti tvorivým dielňam ju dopĺňa na mieru vyrobený darček (prívesok srdiečko, magnetka, minikeramika) pre každého účastníka.

Maximálny počet návštevníkov je približne 50 osôb, počet vyšší ako 20 osôb (napríklad plný autobus) rozdelíme na skupiny, ktoré sa môžu striedať a program prispôsobíme. Termín prehliadky je potrebné vopred dohodnúť, za služby počas víkendov, sviatkov a mimo pracovnej doby účtujeme príplatok 50 % z ceny prehliadky.

 Špeciálnu ponuku exkurzií a tematických tvorivých dielní nájdete TU.

Kontakt
Web: www.majolika.sk
Facebook: https://www.facebook.com/majolikamodra
Instagram: https://www.instagram.com/majolikamodra.sk/
T. č.: +421 911 980 105

  

 Cenník 

 

Doba trvania

Cena dospelý

Deti, študenti, seniori

Vzdelávacia exkurzia
(prehliadka výroby)

45 minút

6,00 €

4,00 €

Zážitková exkurzia
(prehliadka + tvorivé dielne)

90 minút

20,00 €

18,00 €

Darčeková exkurzia

90 minút

25,00 €

23,00 €

Ceny sú vrátane DPH, prehliadky sú možné aj počas víkendov, účtujeme 50 % prirážku k uvedeným cenám.

Sprievod (pedagógovia, sprievodcovia CK) skupín má vstup zdarma.

Doplnkové služby

 • Doručenie vypálenej keramiky z tvorivých dielní a workshopov
 • Fotodokumentácia
 • Darčeky na mieru (vopred objednaná keramika s monogramom alebo pamätným nápisom, ručne maľované tričko s majolikovou ornamentikou)
 • Tlmočenie do angličtiny
 • Ochutnávka vína, kávy
 • Občerstvenie